WEB TASARIM.

Kurum, şirket ve kişilere güvenlik odaklı, özgün, sade, mobil (responsive) ve SEO uyumlu web siteleri tasarlıyoruz. Şu an hayalinizdeki web sitesine kavuşmak için doğru yerdesiniz.

Web tasarım hizmeti, kurum, şirket ve son yıllarda artan bir şekilde kişilerin (CEO’lar, serbest çalışanlar, beyaz yakalılar, influencerlar vb.) dijital dünyada görünür olmaları gerekliliği üzerine artık adı konulmamış bir zorunluluk haline geldi. Erik Medya, vermiş olduğu tüm hizmet kategorilerinde olduğu gibi web tasarım hizmetinde de kimsenin yapmadığını yaparak güvenliği önceleyen bir kurgu içerisinde hareket eder. Müşterisinin talebi doğrultusunda vermiş olduğu web yönetim/onarım hizmetiyle tasarlamış olduğu web sitelerinin yönetimini de üstlenebilmektedir.

Bir internet sitesinde mobil uyumluluk (responsive), SEO uyumluluk, özgün ve sade (UI) tasarım, kullanıcı deneyimi (UX) gibi gereklilikleri yerine getirmek günümüzde bir web ajansı için olmazsa olmaz. Erik Medya, W3C standartlarında kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri ve kişisel web siteleri tasarlamanın ötesine geçerek web güvenliğini merkeze alır, bir internet sitesi için gereken güvenlik katmanlarını web tasarım aşamasında oluşturur.

web tasarım ajansı

WordPress Hizmetleri

Dünyadaki tüm internet sitelerinin yaklaşık %30’unun WordPress [1] altyapısı kullanmasının başta güvenlik olmak üzere bir çok sebebi var. Bu yüzden Erik Medya, web sitesi tasarımlarında büyük ölçüde WordPress altyapılı internet siteleri tasarlar. Ama müşterisinin talebi doğrultusunda web yazılım hizmeti de vermektedir.

CloudFlare Entegrasyonu

Erik Medya, internet sitelerini daha hızlı ve daha güvenli hale getiren dünyanın en büyük firmalarından biri olan CloudFlare’in istenilen tüm kurulumlarını büyük bir titizlikle yapıp, sitenizin daha hızlı ve güvenli olmasını sağlar. Ücretsiz CloudFlare üyeliği kapsamında yapılabilinecek işlemlerin başlıcaları şunlardır:

 • CloudFlare Hesap Açılması ve Kurulumu
 • DNS’lerin CloudFlare’e Yönlendirilmesi
 • CDN Ayarlarının Yapılması
 • WAF (Web Application Firewall) Kurallarının Yazılması (Ücretsiz üyelikte 3 adet)
 • Browser Integrity Check Aktifleştirilmesi
 • Privacy Pass Support Aktifleştirilmesi
 • Auto Minify (HTML, CSS, JavaScript Küçültme)
 • Brotli Sıkıştırmasının Ayarlanması
 • Rocket Loader™ Ayarının Yapılması
 • CloudFlare Cache Ayarlarının Yapılması ve Argo Tiered Cache Aktifleştirilmesi
 • Always Online™ Özelliğinin Aktifleştirilmesi
 • Hotlink Protection Aktifleştirilmesi
 • Email Address Obfuscation Aktifleştirilmesi
 • 0-RTT Connection Resumption Aktifleştirilmesi
 • DDoS Protection Ayarlarının Yapılması

Sektörünüzdeki konumunuzu, vizyonunuzu, projenizi en iyi şekilde yansıtmak, cironuzu arttırmak, dijital dünyada görünür olmak, baştan sona uluslararası standartlarda bir hizmet almak, kendi alanlarında uluslararası tecrübeye sahip uzmanlarla çalışmak, itibarınızı, paranızı ve zamanınızı [2] boşa harcamak istemiyorsanız Erik Medya yanınızda.

[1]
Dünyada WordPress altyapısı kullanan bazı internet siteleri:

 1. time.com
 2. news.microsoft.com
 3. mercedes-benz.io
 4. news.samsung.com
 5. whitehouse.gov
 6. pubg.com
 7. toyota.com.br
 8. blog.playstation.com
 9. ideas.ted.com
 10. sonymusic.com

Türkiye’de WordPress altyapısı kullanan bazı internet siteleri:

 1. blog.gittigidiyor.com
 2. webrazzi.com
 3. sozcu.com.tr
 4. seslisozluk.net
 5. tdk.gov.tr
 6. sokmarket.com.tr
 7. microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/blog/
 8. sunexpress.com
 9. ankara.edu.tr
 10. shiftdelete.net

[2]
Müşterilerimizin yaklaşık %80’i bizimle çalışmadan önce web tasarım hizmetini bilgisayardan anlayan (!) bir akrabalarından ya da şirket içinde az buçuk bu işlerden anlayan (!) bir çalışanlarından ya da arama motorlarında karşılarına çıkan 2000-3000 TL’ye uygun (!) hazır web sitesi yapan bir firmadan almıştı.

Web tasarım, bir kurumun, şirketin ya da kişinin markasını ve bilgilerini yansıtmak ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlamak için web siteleri ve sayfaların oluşturulması, yapı ve düzenden resimlere, renklere, yazı tiplerine ve grafiklere kadar web sitenizin öğelerini planlama ve oluşturma sürecidir.

Markanızın, ürünlerinizin, projelerinizin ya da kendinizin dijital dünyada var olmasını sağlamak, prestijinizi, marka değerinizi, güvenilirliğinizi ve cironuzu arttırmak için kaliteli bir web sitesine ihtiyacınız var.

Siber güvenlik günümüzde tüm şirketlerin en önemsediği alanlardan biridir. Bir istatistik vermek gerekirse 2019, 2020 ve 2021 yıllarında dünyada en çok saldırıya uğrayan ve en çok saldıran ülkeler listesinde Türkiye ilk üçte yer almakta. Erik Medya olarak web tasarım aşamasında web siteniz için gereken güvenlik katmanlarını oluşturmayı birincil vazifemiz edinmiş durumdayız. Ayrıca kurum ve şirketlerin uçtan uca siber güvenlik ihtiyaçlarını da siber güvenlik danışmanlığı hizmeti altında vermekteyiz.

Türkiye’de bir çok şirketin yanlış bilgilendirmeler ve kötü niyetli kişilerce SEO konusunda maddi ve manevi kayıplar yaşadığının bilincindeyiz. SEO, arama motoru optimizasyonun (Searching Engine Optimization) kısaltılmışıdır. On page SEO ve off page SEO olarak iki ana bölümde değerlendirilir. Bir web ajansının asli görevlerinden biri on page SEO (site içi SEO) çalışmasını müşterisine varsayılan olarak vermektir. Erik Medya herhangi bir ek ücret talep etmeden;

 • URL’lerin anahtar kelimeden türetilmesi gerektiğini,
 • Başlıkların hem dikkat çekici olması hem de anahtar kelime içermesi gerektiğini,
 • İçeriklerde kullanılan görsel, video gibi eklentilerin anahtar kelime ile etiketlenmesi gerektiğinin önemini,
 • Anahtar kelimelerin içeriğin ilk 100 kelimesi içerisinde bulunmasının faydalı olduğunu,
 • Alt başlıklarda H1, H2, H3 gibi etiketlerin olması gerektiğini,
 • Hız ve veritabanı optimizasyonlarının gerekliliğini

ve bunlar gibi bir çok konu başlığının önemini bilir, web tasarım sürecinde gerekli on page SEO çalışmalarını kusursuz bir şekilde yapar. Müşteri ayrıca off page SEO çalışması da isterse bu konuda da düzenli SEO hizmeti verir.

Responsive, duyarlı/uyumlu, yani mobil cihazlarda iyi bir kullanıcı deneyimi sunan tasarım demektir. 2015 öncesinde mobil uyumluluk faydalı bir tercih iken Google’ın 2015 Şubat ayında resmi blogunda yayınladığı duyuru ile artık her web sitesi için bir zorunluluk haline gelmiştir. Google yayınladığı yazıda mobil uyumluluğun bir arama motoru sıralama kriteri ve her web sitesi için olmazsa olmaz olduğunu deklare etmiştir.

Erik Medya için dün olduğu gibi bugün de responsive web tasarımı ekstra sunulan bir hizmet değil, tüm müşterilerimize varsayılan olarak, ek ücret talep etmeden sunulan bir hizmettir.

UX (User Experience), Türkçe ‘kullanıcı deneyimi’ demektir. UX tasarım, kullanıcı deneyimini önceleyen, bir ürünü/sayfayı geliştirmek ya da iyileştirmek için stratejik tasarımlar yaparak, baştan sona kadar hedef kitleye mümkün olan en iyi deneyimi sunmayı amaçlar. UX tasarım için iyi bir grafiker olmak önemlidir fakat tek başına yeterli değildir. Sosyoloji, antropoloji, psikoloji, etkileşim tasarımı, bilgi mimarisi gibi her biri kendi içinde başlı başına bir konu olan kavramların iyi derecede bilinmesi de UX için büyük önem arz etmektedir. UX, aynı zamanda SEO için de çok önemlidir.

UI (User Interface), Türkçe ‘kullanıcı arayüzü’ demektir. UI tasarım, yazılımın teknik olarak uygulama boyutunu ifade eder. Dış görünüm ile ilgili olan tüm tasarımlar UI tasarımın alanına girmektedir. UX algılarımız ile ilgili iken, UI gözlerimizle ilgilidir diyebiliriz. UX gibi UI de arama motoru optimizasyonu (SEO) için en önemli unsurlardan biridir. UI tasarımcısının web tasarım konusunda üst düzey bilgisi olması, Adobe XD, Gravit Designer gibi programları iyi derecede kullanabilmesi gerekmektedir.

WordPress, 2003’te ortaya çıkan, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS)’dir. Dünyadaki tüm web sitelerinin yaklaşık %30’u WordPress altyapısını kullanmaktadır. Uzman ellerde WordPress altyapısı kullanılarak kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri, kişisel blog siteleri, forum siteleri, portfolyo/CV siteleri, haber portalları, üyelik gerektiren web siteleri, online rezervasyon gerektiren web siteleri, kar amacı gütmeyen vakıf/dernek/organizasyon siteleri, video içerik siteleri gibi her ihtiyaca karşılık gelen internet siteleri tasarlanabilir.

Erik Medya, WordPress konusunda uzman ekibi ile var olan web güvenliğini en üst düzeye çıkartmakta, hazır temaların için doldurma işlemi değil, uzman yazılımcı ekibi ile özgün, kreatif tasarımlarla müşterilerinin hayalindeki web sitesine ulaşmalarını sağlamaktadır. Ayrıca talep edildiği taktirde WordPress konusundaki uzmanlığıyla web sitelerinin yönetilme, güncellenme ve bakım işleri ile ilgili web yönetim hizmeti de vermektedir.

Açık kaynaklı olması, sağlam bir kodlama yapısına sahip olması, SEO uyumlu web siteleri yaparken büyük avantajlarının olması, onbinlerce eklenti ve tema seçeneğinin olması, güvenlik öncelenerek tasarlanmış bir yapı olması, responsive tasarımlara uyumlu bir altyapıya sahip olması gibi bir çok önemli etken tüm dünyanın WordPress’i tercih etmesine sebep olmaktadır.

Bir web sitesinin çalışabilmesi için bir sunucuda barındırılması gerekmektedir. Erik Medya müşterisinin sunucuyu kendisinin sağlaması halinde ilgili sunucu üzerinden gerekli işlemleri yapabilirken, talep edildiği taktirde sunucu hizmeti de vermektedir. Müşterilerinin internet sitelerini üst düzey güvenlik önlemleriyle Fransa’da bulunan kendisine ait fiziksel sunucusunda da barındırabilen Erik Medya müşterilerine ücretsiz SSL, ücretsiz Cpanel, sınırsız eposta hakkı ve alan sunar, müşterilerinin CPU aşımı gibi dertlerle uğraşmasına engel olur, hızlı ve güvenli bir internet sitesi deneyimi sağlar.

Erik Medya dışarıya sunucu hizmeti vermez. Yalnızca kendi müşterilerinin web sitelerine özel hizmet vermektedir. Sunucu hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Web tasarım fiyatları ihtiyaca, talebe, projeye göre değişkenlik göstermektedir. Her hizmette olduğu gibi hizmet kalitesi, web tasarım fiyatında en belirleyici etkendir.

Erik Medya uzman ekibiyle, uluslararası standartlarda, hizmet sonrası desteği ve proaktif yaklaşımı ile hizmet veren ve güvenliği önceleyen bir dijital ajanstır. Dijital dünyanın gereksinimlerinin ve verilen hizmet kalitesinin farkında olmayan kurum ve şirketlerle çalışmaz.

GÜVENLİK ODAKLI 360º DİJİTAL AJANS.

Dijital dünyadaki tüm sorunlarınızın çözüm ortağı oluyor, hızlı ve proaktif yaklaşımımızla müşterilerimize kusursuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz.

KUSURSUZA YOLCULUK.

%99 bizim için yeterli değil. Her ne yapıyorsak uluslararası standartları baz alıyoruz, hiçbir zaman az ile yetinmiyoruz. Hizmet sonrası desteğin her şeyden önemli olduğunu biliyor, müşteri memnuniyetini her şeyden üstte tutuyoruz.

0%
Hizmet Kalitesi
0%
Tecrübe
0%
Müşteri Memnuniyeti
0%
Tutku
web tasarım