ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO).

Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlıyoruz. Arama motorlarında görünür olmak için doğru yerdesiniz.

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization), namı diğer SEO, web sitelerinin gerekli optimizasyonların ve çalışmaların yapılarak hedeflenen anahtar kelimelerde organik olarak daha üst sıralarda çıkmasını sağlamaya yönelik çalışmalardır. Ülkemizde dijital ortamda en çok suistimal edilen alanlardan biri olan SEO, uzman kişi ve ekiplerce yapılmadığı taktirde fayda yerine web sitenize büyük zararlar verebilir.

SEO, dijital pazarlamanın bir alt dalıdır. SERP (arama motoru sonuç sayfaları) üzerinde daha iyi sonuçlar elde etmek birincil amaçtır.

arama motoru optimizasyonu

Neden SEO?

Arama motorlarındaki tüm tıklamalarda kullanıcılar %75 oranında ilk 3 sıradaki web sitesini ziyaret etmeyi tercih ediyor. Başlı başına bu istatistik bile web sitenizi arama motorlarına göre optimize etmek için yeterli bir sebep.

Arama motorları, web sitelerinin hangi içeriğe sahip olduğunu belirlemek için robotlar kullanırlar. Robotlar tarafından yeterli bilgi toplandıktan sonra bu sayfalar dizine eklenir. Daha sonra bu sayfalar, arama motorlarının açıklamadıkları algoritmalara göre arama yapan kullanıcılara belirli bir sırayla sunulur. Bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken en önemli şey, teknik olarak kimse size arama motorlarında ilk sıra ya da ilk sayfa gibi bir garanti veremez. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgili olarak en çok suistimal edilen durum ne yazık ki budur.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), 2 ana çerçevede incelenebilir:

  •  Site İçi SEO (On page SEO):

Web tasarım, arama motoru optimizasyonu çalışması büyük büyük önem arz etmektedir. Site içi SEO, bir web sitesinin içerik kurgularında, iç dinamiklerinde yapılan ve kullanıcı deneyimi de (UX) düşünülerek gerçekleştirilen SEO çalışmasıdır.

  • Site Dışı SEO (Off page SEO):

Bir web sitesinin dış unsurlarındaki optimizasyonları içeren, web sitesinin görünürlülüğünü ve prestijini arttırmaya yönelik sosyal medya, backlink gibi çalışmalardan oluşan SEO çalışmasıdır.

Arama motorlarında daha görünür ve üst sıralarda yer almanız için uzman ekibi ile Erik Medya yanınızda.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), bir web sayfasının hedeflenen anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmalar bütünüdür.

SEO (Arama Motoru Optimizasyon) çalışması birlikte organik olarak arama motorlarındaki sıralamanız yükselir. Reklam çalışmaları elbette büyük bir öneme sahiptir fakat SEO konusunda uzman bir ekip ile çalıştığınız taktirde uzun süreli reklama para harcamadan hedeflenen anahtar kelimelerde arama motoru sıralamanız üst sıralarda olabilir. SEO, markanıza yaptığınız uzun vadeli bir yatırımdır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hedeflenen anahtar kelimelerde web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamaya yönelik çalışmalar bütünüdür. Rakip analiz, sektör analizi, web sitesi analizi gibi bir çok çalışmayı kapsamaktadır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması, hedeflenen anahtar kelimelerde herhangi bir reklam çalışması yapmadan organik aramalarda üst sıralarda çıkmak için yapılır. Bu yüzden organik sıralamalarda üst sıralarda yer almak isteniyorsa düzenli olarak SEO hizmeti alınması gerekmektedir. Bazı senaryolarda belirlenen ve süreli bir kampanya gereksinimi var ise dönemsel SEO hizmeti de alınabilinir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasında kullanılan araçlar ihtiyaca göre belirlenir. ScreamingFrog, Ahrefs, Semrush, SimilarWeb, Oncrawl, Deepcrawl, AWR, JetOctopus, MOZ gibi araçlar en sık kullanılan SEO araçlarıdır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasında kullanılan araçlar ihtiyaca göre belirlenir. ScreamingFrog, Ahrefs, Semrush, SimilarWeb, Oncrawl, Deepcrawl, AWR, JetOctopus, MOZ gibi araçlar en sık kullanılan SEO araçlarıdır.

Web siteniz için bir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması almadan önce hızlı, mobil uyumlu, kullanıcı deneyimi (UX) yüksek, özetle kaliteli bir web sitenizin olması çok önemlidir. SEO hizmeti web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını amaçlar fakat bu sayede sitenize giren potansiyel müşterinize web sitenizde kaliteli bir deneyim sunamazsanız SEO çalışmasını satışa döndüremezsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hizmeti fiyatları hedeflenen anahtar kelimelerin sayısına, rekabet oranına, hedefe, projede kaç kişinin çalışması gerekliliğine, hizmet alacağınız şirketin uzmanlığına ve daha bir çok etkene göre değişkenlik göstermektedir.

GÜVENLİK ODAKLI 360º DİJİTAL AJANS.

Dijital dünyadaki tüm sorunlarınızın çözüm ortağı oluyor, hızlı ve proaktif yaklaşımımızla müşterilerimize kusursuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz.

KUSURSUZA YOLCULUK.

%99 bizim için yeterli değil. Her ne yapıyorsak uluslararası standartları baz alıyoruz, hiçbir zaman az ile yetinmiyoruz. Hizmet sonrası desteğin her şeyden önemli olduğunu biliyor, müşteri memnuniyetini her şeyden üstte tutuyoruz.

0%
Hizmet Kalitesi
0%
Tecrübe
0%
Müşteri Memnuniyeti
0%
Tutku
arama motoru optimizasyonu