SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI.

Kurum, şirket ve kişilerin sosyal medya hesaplarını ve sosyal medya reklam çalışmalarını yönetiyor, markanızın değerini biliyor, sosyal medya danışmanlığı ile sosyal medyadaki tüm stratejilerinizde çözüm ortağınız oluyoruz. Elbette güvenliği elden bırakmadan! Markanızı güvenli ellere emanet etmek için doğru yerdesiniz.

Sosyal medya danışmanlığı, markalar için temel bir ihtiyaç haline geldi. 2022 Ocak ayı itibariyle Instagram’da günlük 2 milyar aktif kullanıcı, Facebook’ta günlük 1.93 milyar aktif kullanıcı, Twitter’da 211 milyon para kazanabilir günlük aktif kullanıcı sayısı varken ve 2022 yılı başı itibariyle dijital reklam harcamaları TV reklam harcamalarını geçmiş durumdayken marka bilinirliğinizi ve cironuzu arttırmak için sosyal medya vazgeçilmez bir mecra haline geldi.

Erik Medya, tecrübeli ekibi ile vermiş olduğu sosyal medya danışmanlığı hizmeti ile markanızı sosyal medyada en iyi şekilde tanıtmanızı, görünür olmanızı sağlar. Marka kimliği ve prestijin öneminin farkında olmakla birlikte en önemli şeyin cironuz olduğunu bilir.

Ayrıca sosyal medya hesaplarında alınması gereken tüm güvenlik önlemlerini alır, aldırır. Dosya paylaşımlarında dahi güvenli paylaşım seçeneklerini kullanır.

instagram hesap yönetimi

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, kurum, şirket ya da kişilerin sosyal medya hesaplarının yönetilmesi için yapılması gereken işlemler bütünüdür. Sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiği, marka tanıtımının nasıl yapılacağı, hesapların nasıl büyüyeceğini, en uygun ve özgün içeriklerin nasıl oluşturulması gerektiği ve bu içeriklerin planlı bir şekilde nasıl paylaşılacağı, sosyal medya hesaplarının analizleri ve raporlanması gibi bir çok işlem sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamındadır.

Peki tüm bunları nasıl yapıyoruz?

  • Marka Kimliği

Güçlü, fark edilebilir bir marka kimliği oluşturuyor, dijitaldeki sesinizi belirliyoruz.

  • Hedef Kitle Analizi

Mevcut takipçileriniz ve potansiyel takipçilerinizi müşteriye dönüştürmek adına markanızın kimlere hitap ettiğini tespit ediyor ve ulaşılmak istenen kitleleri belirliyoruz.

  • Rakip Analizi

Sektörünüzdeki rakiplerinizi detaylı bir şekilde inceliyoruz. Sizin için daha etkili bir strateji oluşturmak adına rakiplerinizin zayıf ve kuvvetli yanlarını belirliyoruz.

  • Strateji

Markanız için olması gereken görsel ve iletişim dilini oluşturuyoruz. Projenin başarılı olması için gerekli marka ihtiyaçlarınızı belirliyor, yol haritasını çiziyoruz.

  • Özel İçerik Üretimi

Kurmuş olduğumuz strateji ve çizdiğimiz yol haritasına paralel olarak markanıza özel sosyal medya içerikleri üretiyor, ürettiğimiz bu içerikleri konsepte çeviriyor ve potansiyel müşterilerinize sunuyoruz.

  • Raporlama

Her ayın sonunda sosyal medya hesaplarınızla ilgili detaylı raporlamalar hazırlıyor, bu raporlardan anlamlı sonuçlar çıkarıyor, bu sonuçları gelecekteki çalışmalarımızda kullanıyoruz.

Sosyal medya danışmanlık hizmeti ile sosyal medyada marka bilinirliğiniz ve cironuzun artması için gereken tüm çalışmalarda uzman ekibiyle Erik Medya yanınızda.

Sosyal medya yönetimi, gerekli analizler ve stratejiler sonucunda çizilen yol haritası ile birlikte markanızın sosyal medya hesaplarının yönetilmesidir.

Dijital pazarlama (digital marketing), elektronik ortamda ürün ve hizmetlerin tanıtımlarının yapılması olarak özetlenebilir. İnternet, sosyal medya, arama motoru, mobil uygulama ve çok daha fazla dijital pazarlama kanalı vardır.

Günümüzde dijital dünyanın en önemli parçalarından bir tanesi sosyal medyadır. Geleneksel reklam ve kampanyalara nazaran çok daha düşük bütçelerle çok daha kaliteli bir potansiyel müşteri havuzu oluşturabilir, alacağınız sosyal medya danışmanlığı hizmeti ile markanızın bilinirliğini, prestijini ve cironuzu arttırabilirsiniz.

2022 yılı başı itibariyle en çok günlük aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Instagram’dır. Fakat bu durum en önemli sosyal medya platformunu Instagram yapmaz. Önemli olan hedef kitlenizdir. Sosyal medya danışmanlığındaki en önemli analizlerden biri hedef kitle analizidir. Hem zamanınızı, hem de paranızı en verimli şekilde kullanabilmeniz için önce hedef kitlenizi belirlemeli, daha sonra platform seçimleri yapmalısınız.

Bilinen en büyük hatalardan biri, sosyal medya hesaplarında ne kadar çok paylaşım yapılırsa o kadar çok iyi olduğu bilgisidir. Sosyal medyada nitelik, nicelikten daha önemlidir. Ayrıca olması gerekenden fazla paylaşımlar içeriklerinizin daha hızlı tüketilmesi, daha az etkileşim alması anlamına da gelir.

Markanızın ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte haftada 3-4 gönderi paylaşımı optimumdur.

Sosyal medya reklam bütçesi sektöre, rakiplere, marka bilinirliğine, reklam vereceğiniz sosyal medya platformuna ve daha bir çok etkene göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca influencer’larla çalışmak ayrıca bir maliyet doğurur. Burada en az bütçe kadar önemli olan şey optimizasyondur. Planlı bir strateji ve yol haritasıyla, profesyonel bir reklam yönetimi ile daha az maliyetle daha fazla verim alınır.

Web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması için yapılan arama motoru optimizasyonu (SEO) sosyal medya platformlarında da uygulanması gereken bir çalışmadır. Her sosyal medya platformu için farklı işlemler gerektiren bu işlemler bütünü profesyonel bir sosyal medya danışmanlığının olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Sosyal medya danışmanlığı ücreti, danışmanlık alacağınız şirketin uzmanlık düzeyine, kaç adet sosyal medya platformu yönetileceğine, hangi yoğunlukta gönderi paylaşımı olacağına, sosyal medya reklam yönetimi olup olmayacağına, reklam yönetimi olacaksa yönetilecek bütçeye göre değişkenlik göstermektedir.

GÜVENLİK ODAKLI 360º DİJİTAL AJANS.

Dijital dünyadaki tüm sorunlarınızın çözüm ortağı oluyor, hızlı ve proaktif yaklaşımımızla müşterilerimize kusursuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz.

KUSURSUZA YOLCULUK.

%99 bizim için yeterli değil. Her ne yapıyorsak uluslararası standartları baz alıyoruz, hiçbir zaman az ile yetinmiyoruz. Hizmet sonrası desteğin her şeyden önemli olduğunu biliyor, müşteri memnuniyetini her şeyden üstte tutuyoruz.

0%
Hizmet Kalitesi
0%
Tecrübe
0%
Müşteri Memnuniyeti
0%
Tutku
sosyal medya danışmanlığı